Avcılar Fayans & Seramik Ustası

Avcılar fayans ustası, Avcılar seramik ustası veya Avcılar kalebodur ustası arıyorsanız, Avcılar ilçesindeki her türlü fayans seramik ve kalebodur işleriniz için olarak daima hizmetinizdeyiz. Hepimizin bildiği gibi kaliteli bir tadilat için aynı anda iki şeye ihtiyacımız var. Birinci olmazsa olmazımız kaliteli malzeme, bir diğeri ise kaliteli ve titiz işçiliktir. Kaliteli malzeme konusunda piyasada birçok marka bulunabilir. Fakat kaliteli usta bulmak malzeme bulmaktan çok daha zordur. Çünkü kaliteli usta demek aynı zamanda bilgi, tecrübe ve sorumluluk sahibi usta demektir. Beylikdüzü fayans ustası ve Beylikdüzü seramik ustası olarak tüm bilgi, tecrübe ve kalite anlayışımızla daima hizmetinizdeyiz.

avcılar fayans ustası

Avcılar fayans ustası, Avcılar boyacı ustası seramik ustası ve genel olarak İstanbul geneli her türlü fayans, seramik ve kalebodur ustası ihtiyacınız için bizi arayabilirsiniz. Tabii sadece direkt işe çağırmak zorunda da değilsiniz. Genel anlamda işimizle, iş anlayışımızla veya uygulamalara dair fikir almak için de bize ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde aklınıza takılan sorular için veya uygulama önerileri için de telefonlarımız size daima açıktır. Daima birinci sınıf hizmet verdiğimizi ve daima hizmetinizde olduğunuzu bilmenizi istiyoruz ve çekinmeden aramanızı bekliyoruz.

avcılar seramik ustası

Avcılar fayans ustası mutfak uygulamaları.

Mutfak duvarları ve tezgâhları için fayans tercih edilmesi avantajlarından biri şudur. Fayans diğer duvar kaplamalarının aksine lekeleri kolay kolay emmez veya tutmaz. Yapışmaz bir yüzeye sahiptir. Duvarda sıçrayan yemek, yağ ve benzeri lekeleri basit bir bezle temizleyebilirsiniz. Leke tutmaz özelliği ile mutfakta fayans kullanımının faydasını ve önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Leke tutmaz özelliği sayesinde küf, mantar ve bakterilere karşı direncini arttırır. Sonuç olarak, toksinlerin ve bakterilerin duvarlarınızda gelişmesini engellemek çok daha kolaydır. Avcılar fayans ustası öneriyor.

avcılar fayans seramik farkı

Fayans, kir, toz, polen veya diğer zararlı olabilecek maddelerden uzak tutmaya yardımcı olur. Avcılar fayans ustası açısından birçok iç mekân uygulaması için de oldukça güvenlidir. Bu küçük parçacıklar seramik bir zemine indiğinde, yüzeye dayanır ve paspas veya süngerle silinmelerini kolaylaştırır. Fayans karoların takılması veya çıkarılması kullanabileceğiniz diğer seçeneklere göre oldukça kolaydır. Böylece evinizin dekorasyonunu değiştirmeye karar verdiğiniz zaman zahmetsizce değişme gidebilirsiniz. Mutfak duvarı, zemini ve tezgâh arasını döşeme için oldukça uygun birçok tasarım seçeneği mevcuttur.

avcılar fayans nedir

İhtiyacınız olan ve yapmayı düşündüğünüz değişiklikler için tüm seçenekleri ve özgürlüğü veren sayısız renk, tasarım, şekil ve ebatlar bulunmaktadır. Mutfak fayans serileri mutfağınızın estetiğini ve değerini arttıracaktır. Doğal malzemelerden yapılan ve geri dönüşümünü mümkün olan karoların çevre dostu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sıraladığımız tüm maddeler, fayans karoların mutfağınız tasarımı ve kullanımı için sağladığı temel faydalardır. Yeni bir dekorasyon sürecinde mutfak fayans tercihini de düşünmenizi öneririz. Ayrıca mutfağınızda fayans kullanımı evini yenilemek isteyenler için çok çeşitli tasarım seçenekleri sunar.

 

Fayans karoları seçerken birçok farklı ebatlarda seçim yapabilir. Doğal, sıcak bir görünüm elde edebileceğiniz gibi özgün, modern, şık bir mutfak fayans seçeneklerini kullanarak evinizi özelleştirebilirsiniz. Mutfak fayansları seçimi mutfağın genel görünümünü ve kullanışlılığını doğrudan etkileyen bir parametredir. Mutfağınızın görünümü, kullanım kolaylığı ve genel aurası doğru mutfak fayansları kullanmaktan geçer. Avcılar fayans ustası olarak doğru fayans seçimini yapmanız için sizlere bazı püf noktalar sunmaya çalışacağız.

Avcılar seramik ustası banyo uygulamaları.

Avcılar seramik ustası banyo uygulaması öncesinde göz önünde bulundurmanız gereken önemli parametrelerden biri de seçtiğiniz seramiğin dokusudur. Mat seramikler genellikle zemin kaplama uygulamaları için kullanılmaktadırlar. Parlak seramikler ile kaplayacağınız banyo duvarları, banyonuzun ferah ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaklardır. Ancak avcılar boyacı ustası mat seramik kaplaması yaptıracağınız banyo zemini, özellikle nemli bir ortam olan banyonuzda kayarak düşmenizi önleyecektir. Ayrıca sürekli temizlik malzemeleri ile temas içerisinde bulunan banyo zeminleri için parlak seramik kullanımı önerilmemektedir.

 

Bunu en iyi anlama yöntemi beğendiğiniz seramik modelinin teknik bilgiler kısmından detaylarını incelemektir. Avcılar seramik ustası olarak bizi arayıp bizden de tavsiye ve öneriler isteyebilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız parlak seramikler banyonuzu hem daha gösterişli hem de daha ferah gösterecektir. Ancak bu parlak seramikler üzerlerindeki doku nedeniyle sıvı ile temas ettiklerinde kayganlaşırlar. Duvar kaplaması olarak bu durum sorun teşkil etmez, ancak zemin kaplaması olarak kullanıldığında tehlikeli olabilir.

avcılar seramik ustası ne yapar

Bu nedenle zemin kaplamasında dokusal olarak daha kolay tutunma sağlayabilen mat seramikleri tercih etmelisiniz. Zemin kaplaması olarak kullanacağınız mat seramiği seçtikten sonra doğru bir tadilat uygulaması ile banyo zemininizi adeta ömürlük bir hale getirebilirsiniz. Koyu renkli banyo seramik modelleri alana sıcaklık vereceği gibi kir izlerini de gizler. Banyonun kendine ait bir efekt oluşturmasında etkili olan koyu renkli zemin ve duvar döşemelerinde parlak bir şerit veya köşe oluşturmayı Avcılar seramik ustası önerir. Parlak bırakılan tek bir köşe banyonun daha açık görünmesine yardımcı olacağı gibi geri kalan renkler ile de eşleşme sağlar.

avcılar seramik ustaları

Desenli seramikler, günümüzün en popüler banyo seramik modelleri arasında. Özellikle doğadan ve kültürden ilham alan seramik çeşitleri uygulayacağınız geniş, ferah ve doğal ışık alan banyolarınızda ışıktan sonuna kadar faydalanmalısınız. Desenli seramik çeşitleri açısından oldukça fazla tasarıma sahip olan seramik markalarının desenli seramikleri arasından kendinize en uygununu seçebilirsiniz. Bu sayede Avcılar seramik ustası uygulaması sonrasında hem banyonuzun ışıltısını arttıracak hem de en son dekorasyon trendleriyle banyonuzun genel aurasını yükseltebileceksiniz.

avcılar fayans ustası ne yapar

Avcılar fayans ustası fayans seçiminde dikkat edilecek hususlar

Avcılar fayans ustası fayans seçimi sırasında da ilk olarak kullanım alanınızı baz almalı ve buna uygun bir fayans seçmelisiniz. Eğer çok yoğun bir şekilde kullanacaksanız ve sürekli temizlik yapacaksanız buna uygun bir fayans seçmezseniz fayanslarınız kısa süre içerisinde yıpranacaktır ve değiştirmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden fayans alacağınız zaman boya badana satıcıya mutlaka fayansınızı nerede kullanacağınızı belirtmelisiniz. Fayans seçeceğiniz zaman renk tonuna ve kalibreye mutlaka dikkat etmelisiniz. Fayansların renk tonları ve kalibresi fayansların kutusunda yazmaktadır.

 

Seçim yapacağınız zaman elinizde olan bir fayansı alacaksanız bu özelliklere daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Banyonuzun, mutfağınızın veya tuvaletinizin fayansını ise sil baştan yenileyecekseniz renk tonu konusunda hayalinizdeki dekorasyonda yer alan renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer fayans döşenecek alan boyut bakımından çok büyük bir alan değilse seçiminiz sırasında açık renkleri tercih etmek sizlere alanın daha büyük durma avantajını sunacaktır. Fayansları nerede kullanacağınız çok önemli bir durumdur. Bu yüzden fayans satın almadan önce Avcılar fayans ustası ile irtibata geçmeniz faydalıdır.

avcılar kalebodur ustası

Fayans seçiminizi kullanılacak olan alanın yoğunluğuna göre seçmelisiniz. Böyle bir seçim yapmamanız durumunda kısa bir zamanda fayans kullanımınızın yoğun olmasından ötürü fayanslarınızda oldukça büyük yıpranmalar oluşur ve bu durumda fayanslarınızı değiştirmekten başka çareniz kalmaz. Evinizin demirbaşı sayılan fayansları daima değiştirme imkânınız olmayacağından dolayı kesinlikle sizin tasarım zevkinize uygun olup olmadığından emin olmalısınız ve kullanımı esnasında sizi görsel açıdan memnun edecek olan fayansları seçmelisiniz. Zevkinize uygun fayans seçimi yapmakla evinizde uzun zaman değişiklik, bakım ve tadilata ihtiyaç duymazsınız.

 

Dekoratif vizyonları ve temizliğinin oldukça kolay olmasından dolayı fayanslar, banyo ve mutfaklarımızın vazgeçilmez ürünlerindendir. Ev dekorasyonunda her daim ufak değişimler kısa sürede mümkündür. Fakat bu değişimler fayans değişimi için mümkün değildir. Hem maliyetinin yüksekliği hem de Avcılar fayans ustası işçiliğinin ağır olması sebebiyle fayanslar evin demir başı olarak düşünülürler. Fayans değişimin maddiyatla uzaktan yakından alakası yoktur. Çünkü değişim kısa zamanda gerçekleştirilemez. Bu yüzden fayans seçiminin kişinin zevkine göre yapılmasına özen gösterilmesi gerekir.